Skyrybos – nuo ko pradėti?

Priėmus sprendimą nutraukti santuoką, kiekvienam iš sutuoktinių svarbiausia suprasti, kokios bus santuokos nutraukimo pasekmės: į kokį turtą kiekvienas iš sutuoktinių turi teisę pretenduoti, kaip dalinamas bendras sutuoktinių turtas, kokiam vaikų išlaikymui teismai pritaria ir panašiai. Net jeigu sutuoktiniai nusprendžia išsiskirti taikiai, tačiau pateiktuose skyrybų dokumentuose aptartas turto padalinimas ar kitos aplinkybės teismui atrodo netinkamos, skyrybų procesas gali užsitęsti ir sukelti daug neigiamų emocijų, todėl prieš skiriantis svarbu pasikonsultuoti su skyrybų advokatais.

Kodėl skiriantis reikalinga skyrybų advokatų pagalba?

Paprastai sutuoktiniams išsiskirti patiems būna sudėtinga, kadangi reikia sutvarkyti daugybę dokumentų, nuspręsti, kaip pasidalinti bendrą turtą, ypač jeigu jis buvo pirktas pasinaudojus banko paskola. Situaciją dar labiau apsunkina būtinybė nuspręsti, pas kurį iš sutuoktinių gyvens vaikai, jei pora jų turėjo, kaip dalinti vaikų išlaikymui skirtas išlaidas. Mūsų skyrybų advokatai gali per kelias dienas paruošti teismui reikalingus skyrybų dokumentus. Pageidaujant, už Jus surinksime visas pažymas iš valstybinių institucijų. Patys pateiksime procesinius dokumentus teismui, todėl Jums nereikės niekur eiti ir gaišti laiko. Be to, suteiksime naudingų patarimų, kurie padės išvengti įvairių nemalonumų skyrybų proceso metu. Paspaudę sužinokite daugiau apie mūsų skyrybų advokatus ir mūsų klientų atsiliepimus.

Ką Jums žada mūsų skyrybų advokatai skyrybų procese?

Mūsų skyrybų advokatai maksimaliai prisitaiko prie kliento poreikių ir pageidavimų. Pasistengsime viskuo pasirūpinti, kad santuoką nutrauktumėte neiškėlę kojų iš namų. Atkreipiame dėmesį, kad skiriantis dėl sutuoktinio kaltei tik teisines paslaugas teikiant advokatams Jūsų patirtos bylinėjimosi išlaidos būtų priteisiamos iš priešingos pusės. Todėl siūlome rinktis tik kvalifikuotų, patikimų ir patyrusių skyrybų advokatų teisines paslaugas. Patikėję savo rūpesčius mums, Jūs nenusivilsite.

Kaip pasirinkti skyrybų būdą?

Norėdami išsamiau susipažinti su konkrečiu skyrybų būdu ir jo ypatumais, pasirinkite ir paspauskite vieną iš nuorodų: skyrybos bendru sutuoktinių sutarimu, skyrybos dėl sutuoktinio kaltės, skyrybos vieno sutuoktinio prašymu, Jeigu neapsisprendžiate, kokį skyrybų būdą pasirinkti, ar per daug painu ir sunku susigaudyti tarp įstatyme numatytų būtinų sąlygų, mes galime Jums padėti. Jums tereikia su mumis susisiekti. Norint skirtis bendru sutuoktinių sutarimu, dėl sutuoktinių kaltės ar vieno sutuoktinio prašymu, Jums tereikia užpildyti skyrybų anketą.

Kuo skiriasi skyrybos bendru sutarimu ir skyrybos dėl sutuoktinio kaltės?

Bendru sutarimu skirtis galite, jei sutariate dėl santuokos nutraukimo fakto, to, kaip dalinsitės turtą ir kreditus, su kuo liks gyventi nepilnamečiai vaikai, ir kokio dydžio išlaikymas jiems bus mokamas. Jei nepavyksta susitarti dėl bent vieno iš nurodytų dalykų, santuoką nutraukti galite dėl kito sutuoktinio kaltės. Tokiu atveju mes padėsime parengti ieškinį teismui, kuriame išdėstysite savo reikalavimus, o teismas, įvertinęs visas bylos aplinkybes, išspręs visus būtinus santuokos nutraukimo padarinių klausimus.

Ar sutuoktiniai visuomet sutinka nutraukti santuoką bendru sutarimu?

Dauguma sutuoktinių, kurie yra mūsų klientai, nutraukia santuoką bendru sutarimu. Visuomet paaiškiname, kad tik bendru sutarimu nutraukiant santuoką galima daugiausiai sutaupyti. Skiriantis bendru sutarimu skyrybų reikalavimui netaikomas teismo žyminis mokestis. Be to, skiriantis bendru sutarimu, savo klientams užtikriname, kad santuoka bus nutraukta labai greitai. Sužinokite daugiau apie paspaudę nuorodą greitos skyrybas.

Kaip vyksta skyrybos gyvenantiems užsienyje?

Šiandien bendravimas nuotoliniu būdu su advokatais tapo neišvengiamas, kadangi Lietuvos piliečiai be didesnių apribojimų keliauja, dirba ir apsigyvena kitose šalyse. Sutuoktiniams, nutarusiems išsiskirti, tenka ne vieną kartą apsilankyti advokatų kontoroje, kad suderinti tarpusavyje turto padalijimo, skolinių įsipareigojimų paskirstymo, vaikų išlaikymo dydžio ir formos bei kitus su santuokos nutraukimu susijusius aktualius klausimus. Tačiau gyvenant skirtingose valstybėse tokia praktika sunkiai įmanoma. Mūsų tikslas yra keisti šią situaciją ir sudaryti visas sąlygas į sklandų skyrybų procesą, nepaisant to, kur randasi klientas. Todėl mūsų siūlomų skyrybų internetu privalumais gali pasinaudoti ne tik Lietuvoje gyvenantieji, tačiau ir į užsienio šalis išvykusieji asmenys. Mes atliekame visas santuokos nutraukimo procedūras iki pat ištuokos dokumentų įteikimo į rankas. Sužinokite daugiau apie skyrybas gyvenantiems užsienyje.

Skyrybos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose

Mūsų skyrybų advokatai teisines paslaugas teikia visoje Lietuvoje. Be, to teisinę pagalbą teikiame tiek nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad Jums nereikėtų atvykti į mūsų advokatų kontorą privačiai mokamai konsultacijai. Be to, jeigu nenorite vykti į kitą miestą ir stovėti eilėje prie teismo raštinės durų, o skyrybų dėl kaltės atveju dar ir sutaupyti 25 procentų žyminio mokesčio, rekomenduojame skyrybų procesą teisme taip pat inicijuoti internetu, kadangi šią galimybę šalims numato Lietuvos įstatymai.

Kodėl verta rinktis skyrybas internetu?

Skyrybos internetu itin dažnai yra pasirenkamos dėl to, kad kainuoja mažiau, nes nereikia susitikinėti, gaišti laiko, o paprastai einama tiesiai prie reikalo, dėl ko išvengiama papildomų išlaidų. Skyrybų internetu atveju dokumentų tvarkymas nuotoliniu būdu reiškia, kad galite būti bet kurioje pasaulio vietoje, o vien dėl pasirašymo Jums tikrai nereikės sugrįžti. Be to, esant poreikiui, mūsų skyrybų advokatai Jums priimtinu būdu informuos apie visą skyrybų proceso eigą bei paaiškins visas esmines detales, kurias Jums bus pravartu žinoti, todėl Jums nekils jokių neaiškumų. Sužinokite daugiau apie skyrybas internetu.

Kokia yra skyrybų kaina?

Skyrybų kaina prasideda vos nuo 100 Eur. Tačiau siūlomų teisinių paslaugų kaina taip pat priklauso nuo Jūsų situacijos sudėtingumo. Skyrybų kaina nustatoma įvertinus skyrybų būdą, turimą turtą, vaikų padėtį po skyrybų ir su teismo procesu susijusias išlaidas. Paspaudę nuorodą sužinokite daugiau apie skyrybų kainą.

Nuo ko priklauso skyrybų kaina?

Galimos skyrybų kainos vertinimo prasme svarbiausia tai, kokiomis aplinkybėmis vyksta skyrybos. Kai sutuoktiniai išsiskiria bendru sutarimu, tokiu atveju paprasčiau pasidalinti bendrą turtą ir išspręsti kitus su santuokos nutraukimu susijusius klausimus. Tačiau sutuoktiniams nepavykus priimti vieningo sprendimo dėl santuokos nutraukimo prasideda teisinė sutuoktinių kova, kurioje sprendimą dėl santuokos nutraukimo padarinių priima teismas. Tokiu atveju teismui teikiami dokumentai yra sudėtingesni, prisideda valstybei mokami mokesčiai (nuo kurių atleidžiami taikiai išsiskirti nusprendę asmenys), neretai prireikia ir sutuoktinius teisme atstovaujančių advokatų paslaugų, o teismo procesas gali užsitęsti ne vienerius metus. Dėl šių priežasčių, netaikių skyrybų kaina yra ženkliai didesnė nei skiriantis taikiai, o ją įvertinti prieš prasidedant skyrybų procesui yra iš esmės neįmanoma, nes niekada nėra iš anksto aišku, kiek teismo posėdžių tokios skyrybos pareikalaus.

Kokią reikšmę skyrybų kainai turi sutuoktinių turto dalybos?

Skyrybų kainai taip pat didžiulę reikšmę turi sutuoktinių turimo turto kiekis. Kuo daugiau turto turi sutuoktiniai, tuo ilgiau užtrunka bendros sutuoktinių pozicijos dėl turto padalijimo suderinimas ir teismo reikalaujamų dokumentų parengimas, todėl skyrybų kaina padidėja. Sutuoktinių turimo turto kiekis ypač didelę reikšmę skyrybų kainai turi skyrybų ginčo teisena atveju, kadangi teismui turi būti sumokamas žyminis mokestis, kuris yra skaičiuojamas nuo reikalaujamo priteisti turto vertės bei išlaikymo dydžio.

Kokie teismui reikalingi skyrybų dokumentai?

Kai apsisprendėte kokiu būdu nutrauksite santuoką, toliau reikia pasirūpinti reikalingais skyrybų dokumentais. Kiekvienam skyrybų būdui skyrybų dokumentų sąrašas skiriasi. Vis dėlto nemaža dalis teismui pateiktinų dokumentų yra bendri visiems santuokos nutraukimo būdams (paspaudę nuorodą sužinosite daugiau apie skyrybų dokumentus). Dėl konkrečių santuokos nutraukimo byloje reikalingų dokumentų siūlome susisiekti su mūsų skyrybų advokatais.

Kokių skyrybų dokumentų reikia skyryboms bendru sutarimu arba skyryboms dėl sutuoktinio kaltės?

Tam, kad teismas galėtų nešališkai išspręsti turto padalijimo, vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo dydžio bei formos ir kitus aktualius klausimus, skyrybų byloje privaloma pateikti nagrinėjamas aplinkybes pagrindžiančius dokumentus. Jei abu sutuoktiniai sutinka skirtis ir sutaria tiek dėl turto, tiek dėl vaikų situacijos po skyrybų, pateikiamų teismui dokumentų skaičius bus mažesnis nei skiriantis netaikiai. Skiriantis bendru sutarimu, rekomenduojame turėti: santuokos liudijimo originalą, jeigu turite nepilnamečių vaikų, jų gimimo liudijimo originalus, sutuoktinių skolų ar nuomos sutartis. Be to, svarbu susitarti, kokiu principu planuojama padalinti santuokoje įgytą nekilnojamąjį turtą, transporto priemones, parinkti gyvenamąją vietą vaikams, mokamų alimentų dydį. Siekiant išsiskirti dėl kaltės svarbu pasirūpinti šiais dokumentais: santuokos liudijimo originalu, asmens dokumentų, vaikų gimimo liudijimų, kreditorinių įsipareigojimų sutarčių, vykdomųjų antstolių raštų kopijomis, iš darbovietės gautų pusės metų pajamų pažyma, įrodymais apie išlaidas vaikams ir kt. Dėl tikslaus skyrybų dokumentų sąrašo galite su mumis susisiekti.

Kaip užsisakyti reikalingas pažymas iš Lietuvos registrų?

Su skyrybų dokumentais teismui kartu reikia pateikti pažymas iš valstybinių registrų, patvirtinančias sutuoktinių turtinės padėties ir kitas bylos nagrinėjimui aktualias aplinkybes. Mes galime ne tik parengti reikalingus procesinius skyrybų dokumentus, bet pageidaujant už papildomą mokestį surinkti visas reikalingas pažymas iš Lietuvos registrų už Jus.

Kiek užtrunka skyrybų dokumentų parengimas?

Stengiamės, kad klientas jau kitą dieną turėtų parengtus teismui dokumentus.

Kaip skyrybų dokumentai pateikiami teismui?

Sukomplektuotą skyrybų dokumentų paketą reikia pateikti teismui. Bylas dėl santuokos nutraukimo pirma instancija nagrinėja apylinkės teismai. Jeigu santuoką nusprendėte nutraukti bendru sutuoktinių sutarimu, vienam iš sutuoktinių prašant arba dėl abiejų sutuoktinių kaltės, tai skyrybų dokumentai paduotini vieno iš sutuoktinių gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Jeigu santuoką nutraukiate dėl vieno iš sutuoktinių kaltės, tuomet dokumentus turite pateikti tam apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje gyvena, Jūsų vertinimu, kaltas dėl santuokos iširimo sutuoktinis. Be to, jeigu nenorite vykti į kitą miestą ar stovėti eilėje prie teismo raštinės durų, o skyrybų dėl kaltės atveju dar ir sutaupyti 25 procentus žyminio mokesčio, rekomenduojame skyrybų procesą teisme inicijuoti internetu. Susisiekite su mumis ir mes paaiškinsime Jums, kaip tai galima padaryti.

Ar galima nutraukti santuoką sutuoktiniams nedalyvaujant teismo posėdyje?

Mes parengsime teismui skyrybų dokumentus taip, kad Jums nereikėtų dalyvauti teismo posėdyje. O prireikus mūsų skyrybų advokatai galės Jus atstovauti paskirtame teismo posėdyje. Skiriantis bendru sutarimu paprastai net nereikia dalyvauti teismo procese. Mūsų praktika rodo, kad daugiau nei pusė skyrybų bendru sutarimu įvyksta sutuoktiniams nedalyvaujant teisme. Visgi pasirinkus skyrybas ginčo teisena, tokios skyrybos paprastai neapsieina vienu teismo posėdžiu, o pačiuose posėdžiuose sutuoktiniams paprastai tenka dalyvauti, be to, dažnai prireikia ir skyrybų advokatų atstovavimo paslaugų.

Kiek laiko užtrunka skyrybų procesas?

Skyrybos bendru sutarimu užtrunka iki 30 dienų nuo skyrybų dokumentų teismui pateikimo dienos. Teismo sprendimas dėl santuokos nutraukimo įsiteisėja per 30 dienų nuo jo priėmimo. Todėl procesui vykstant sklandžiai po mėnesio nuo dokumentų parengimo jau žinosite, kad teismas nutraukė Jūsų santuoką, o po dvejų mėnesių jau galėsite gauti ir tai patvirtinantį dokumentą. Jei santuoka nutraukiama dėl kito sutuoktinio kaltės, procesas kur kas ilgesnis. Teismui priėmus ieškinį jis siunčiamas atsakovui, jam duodamas 14-20 dienų terminas parašyti atsiliepimui. Gavęs atsiliepimą teismas dažniausiai skiria teismo posėdį. Nuo dokumentų pateikimo iki pirmojo teismo posėdžio gali praeiti keli mėnesiai. Nuo ieškinio padavimo iki pirmosios instancijos teismo sprendimo gali praeiti daugiau nei metai. Pirmosios instancijos sprendimą galima skųsti aukštesnės instancijos teismui. Taigi santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio kaltės procesas yra ne tik brangesnis, bet ir žymiai ilgesnis.

Kaip skiriantis dalinamas sutuoktinių turtas?

Sutuoktinių turtas dalijamas laikantis lygių dalių principo. Tai reiškia, kad stengiamasi turtą padalinti taip, kad kiekvienam sutuoktiniui tenkančios turto dalys būtų daugiau mažiau panašios. Turto padalijimo būdai gali būti labai įvairūs. Galima tiesiog viską pasidalinti per pusę, tačiau tai ne visuomet yra patogu. Kartais daug patogiau įvertinti turimo turto vertes ir pasidalinti turtą, neliekant jo bendrasavininkiais, kad ateityje galėtumėte laisvai spręsti dėl sau likusio turto realizavimo, pagerinimo ir panašiai (pavyzdžiui, butą paliekant vienam, o sodo sklypą ir automobilį kitam; arba butą paliekant vienam, o kitam išmokant pusės buto vertės dydžio kompensaciją). Santuoką nutraukdami bendru sutarimu dėl turto padalijimo ir kitų klausimų sprendžiate patys, tad galite susitarti taip, kaip Jums patogu. Atkreiptinas dėmesys, jog, esant tam tikroms įstatymuose numatytoms sąlygoms, teismas gali nukrypti nuo lygių dalių turto padalinimo principo. Pavyzdžiui, sutuoktinis, su kuriuo lieka gyventi vaikai, gali prašyti jam priteisti didesnę turto dalį.

Kaip skiriantis dalinamas sutuoktinių finansinis turtas?

Kaina, mokama už skyrybas, ne vienintelis su finansais susijęs aspektas, kurį svarbu žinoti. Jeigu santuokos metu įsigijote obligacijų ar kitos rūšies vertybinių popierių, sukaupėte finansinę atsargą, pavyzdžiui, santaupas grynais, sutuoktiniams priklausančios turto dalys nustatomos šalių susitarimu arba teismo sprendimu. Dažnai priimamas sprendimas, jog tam tikros rūšies sukauptas turtas atitenka vienam sutuoktiniui, o kitos rūšies – kitam. Dalinant ne grynuosius pinigus, vienam iš sutuoktinių taip pat gali būti sumokama kompensacija, proporcinga kitam sutuoktiniui palikto finansinio turto daliai. Kilus ginčui, gali būti nusprendžiama sukauptą finansinį turtą likviduoti, o gautas iš pardavimo lėšas paskirstyti pagal numatytas turto dalis.

Kas vyksta su sutuoktinių bendromis skolomis skyrybų atveju?

Skyrybų metu dalinamas ne tik sutuoktinių sukauptas turtas, bet ir skolos. Esant poreikiui, kreditoriai gali pritarti finansinių skolų perkėlimui vienam iš sutuoktinių, tačiau dėl to svarbu laiku susitarti.

Kokios yra sutuoktinio teisės į kito sutuoktinio turtą, įgytą iki santuokos sudarymo?

Iki santuokos įgytas turtas yra asmeninė kiekvieno sutuoktinio nuosavybė, todėl sutuoktinis jokių teisių į šį turtą neturi. Išimtis taikoma turtui esančiam šeimos būstu (šeimos gyvenamąja vieta), kadangi tokiu atveju atsiranda šeimos turto teisinis rėžimas. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, jeigu yra nepilnamečių vaikų ir jų gyvenamoji vieta būtų nustatyta su kitu (ne turto savininku) sutuoktiniu, teismas galėtų nustatyti uzufruktą – sutuoktinio teisę naudotis šiuo turtu (gyvenamąja patalpa) iki vaikai sulauks pilnametystės. Pažymėtina, kad turtas yra asmeninė nuosavybė, jeigu nebuvo sudaryta vedybinė sutartis, kurioje sutuoktiniai būtų susitarę dėl visiško turto bendrumo. Daugiau apie sutuoktinių asmeninę ir bendrąją jungtinę nuosavybę, o taip pat turto dalybų ypatumus skyrybų atveju, skaitykite čia.

Dėl teisinių paslaugų susisiekite telefonu +370 616 37970 arba užpildydami užklausos formą.