Skyrybų dokumentai – kas reikalinga teismui?

Kreipiantis į teismą dėl skyrybų būtina pateikti tam tikrą skyrybų dokumentų sąrašą. Šį skyrybų dokumentų sąrašą gali sudaryti skirtingi dokumentai, priklausomai nuo Jūsų situacijos ir pasirinkto skyrybų būdo, tačiau bet kuriuo atveju tam tikri skyrybų dokumentai visais atvejais yra būtini (t. y. nesvarbu, ar vyksta skyrybos bendru sutarimu, ar skyrybos dėl sutuoktinių kaltės). Tarp šių skyrybų dokumentų yra santuokos liudijimas (išrašas), pažymos, susijusios su turimu kilnojamuoju ir nekilnojamuoju turtu, pažyma apie šeimos sudėtį, jeigu yra vaikų, kt. (spauskite nuorodą norėdami pamatyti pilną skyrybų dokumentų sąrašą). Po to, kai skyrybų dokumentai būna pateikti teismui, teismas gali informuoti apie trūkstamus skyrybų dokumentus, kurie per nustatytą terminą teismui turėtų būti papildomai pateikti. Norėdami sužinoti, kokie skyrybų dokumentai reikalingi Jūsų atveju, susisiekite su mumis. Jums pageidaujant, mes už Jus surinksime reikalingas pažymas iš valstybinių registrų.

Skyrybų prašymas bendru sutarimu

Kuomet vyksta skyrybos bendru sutarimu, teismui turi būti pateiktas skyrybų prašymas bendru sutarimu. Skyrybų prašymas bendru sutarimu teismui gali būti teikiamas tik tuomet, jeigu sutuoktiniai tarpusavyje būna apsprendę ir suderinę visus su santuokos nutraukimo padariniais susijusius klausimus (dėl turto, vaikų, kt.). Skyrybų prašymas bendru sutarimu teismui būna teikiamas kartu su kitais priedais, tarp kurių svarbiausias yra sutuoktinių susitarimas dėl santuokos nutraukimo padarinių. Mūsų skyrybų advokatai kokybiškai ir profesionaliai parengs visus Jums reikalingus skyrybų dokumentus. Skyrybų prašymą bendru sutarimu bei santuokos nutraukimo padarinių sutartį parengsime vos per kelias dienas. Skyrybų dokumentus galime parengti nuotoliniu būdu, todėl galėsite gauti skyrybų dokumentus neišėję iš namų, kas leis sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų.

Skyrybų ieškinys skiriantis dėl sutuoktinio kaltės

Kai sutuoktiniai tarpusavyje nesusitaria dėl visų skyrybų byloje aktualių klausimų, tuomet skyrybų prašymas bendru sutarimu yra negalimas ir vietoje skyrybų bendru sutarimu lieka ginčo teisena. Tai reiškia, kad teismui vietoje skyrybų prašymo bendru sutarimu turi būti pateiktas skyrybų ieškinys dėl sutuoktinio kaltės. Skyrybų ieškinys dėl sutuoktinio kaltės – tai procesinis dokumentas, kuriame būna iškelti reikalavimui dėl tarp sutuoktinių neišspręstų aktualių klausimų. Gavęs skyrybų ieškinį dėl sutuoktinio kaltės, teismas įvertinęs bylos aplinkybes bei atsikirtimus (jeigu tokie būna pateikti iš su skyrybų ieškinio reikalavimais nesutinkančio sutuoktinio pusės), priima sprendimą, ar skyrybų ieškinys turi būti tenkinamas pilnoje apimtyje, ar tik iš dalies. Skyrybų procesas ir kaina, priklausomai nuo to, ar pasirenkamos skyrybos bendru sutarimu (kai teikiamas skyrybų prašymas bendru sutarimu), ar skyrybos ginčo teisena (kai teikiamas skyrybų ieškinys dėl sutuoktinio kaltės) skiriasi. Skyrybų procesas ginčo teisenoje yra brangesnis, sudėtingesnis ir ilgiau trunka, todėl savo klientams skyrybas dėl kaltės siūlome tik tuomet, kai skyrybos bendru sutarimu yra neįmanomos.

Jeigu turite klausimų, galite susisiekti su mumis puslapyje nurodytais kontaktais arba ieškokite atsakymo tarp dažniausiai užduodamų klausimų.

Dėl teisinių paslaugų susisiekite telefonu +370 616 37970 arba užpildydami užklausos formą.